Stel je voor: een tafel gedekt in Paleis Soestdijk, de geur van verse kruiden uit de paleistuin en een feestelijk gerecht dat eeuwen geleden ook al werd geserveerd aan prinsen en prinsessen. Met De Smaak van Soestdijk haal je 375 jaar koninklijke kook- geschiedenis in huis. Dankzij de nalatenschap van de hofkok zijn de unieke recepten bewaard gebleven en aangepast aan de smaak van nu.
Dit kookboek neemt je mee achter de schermen van het paleis: van de intieme familiemaaltijden van koningin Juliana en prins Bernhard, zoals stamppot van zoete aardappel en pastinaak, tot de uitbundige banketten van Mary Stuart en Anna Paulowna. Denk aan bouchée à la reine (pastei van bladerdeeg met ragout) en wild met jenever-bessensaus met geroosterde knolgroenten & quenelle van merg, afgewerkt met wildkruidenolie.
Meester Boulanger en Meester Patissier Robèrt van Beckhoven geeft zoete tradities een eigentijdse twist; Judith Claas en Hester de Goede presenteren de hartige gerechten met hedendaagse draai. Verhalen en anekdotes bieden een kijkje in het dagelijks leven achter de paleismuren. Zo wordt ieder gerecht een stukje geschiedenis op je bord.