Recept: salade van tomaat & sinaasappel uit ‘Recepten uit de Cariben’

vrijdag, 24 maart 2017

Op zonnige dagen krijgen we zin in frisse, kleurrijke gerechten. Deze salade uit ‘Recepten uit de Cariben‘ voldoet aan die eis! Lees verder voor het recept.

Salade van tomaat & sinaasappelSalade van tomaat, sinaasappel & rode ui

Shivi Ramoutar: “De toevoeging van de gemberdressing en de sinaasappelpartjes aan dit recept geeft een tropische draai aan een vrij eenvoudige klassieker: een salade met tomaat en rode ui. Het is heerlijk om in een sappig sinaasappelpartje te bijten waar verder niks mee is gedaan, maar als je het met wat zeezout bestrooit en deze friszure gemberdressing erover sprenkelt, komt de sinaasappelsmaak nog meer naar voren. Erg lekker bij een gegrilde biefstuk en een verfrissende toevoeging aan een lunch op een warme zomerdag.

Voor 4 tot 8 personen
5-10 minuten voorbereiden

4 kleine sinaasappels
8 grote trostomaten, kroontjes verwijderd en in plakjes van 0,5 cm dik
1/4 rode ui, fijngesnipperd
zeezout en versgemalen
zwarte peper

 

VOOR DE GEMBERCITRUSDRESSING
60 ml raapzaadolie
30 ml sinaasappelsap, versgeperst
60 ml limoensap, geperst
3 tl heldere honing
3 tl fijne kristalsuiker
3 tl gemberwortel, geraspt

Klop voor de gember-citrusdressing alle ingrediënten goed door elkaar. Breng op smaak en zet apart.

Rol de sinaasappels eerst op een vlakke ondergrond om ze ‘losser’ te maken. Snijd de boven- en onderkant eraf, zodat de sinaasappels niet wegrollen. Snijd met een scherp mes voorzichtig de schil en het witte vlies weg en volg hierbij de vorm van de sinaasappel zo zorgvuldig mogelijk. Herhaal met de rest van de sinaasappels en verdeel vervolgens in partjes.

Leg de tomaten, de sinaasappelpartjes en de rode ui op een serveerschaal en schenk de dressing erover. Bestrooi met een snufje zeezout en wat versgemalen zwarte peper.

Laat 20 minuten op kamertemperatuur staan, zodat de smaken kunnen intrekken en serveer.

Fotografie: Kris Kirkham